Форум за икономическите и историческите взаимоотношения между България и Турция

Изключително значим форум, фокусиран върху икономическите и историческите взаимоотношения между България и Турция, се проведе в Софийския университет „Климент Охридски“ този уикенд. Организатор на събитието е Българо-Турски Дамски Бизнес Клуб, съвместно със Сдружението на жените висшисти в Турция и с подкрепата на СУ „Свети Климент Охридски“. 
Почетни гости бяха Проф. д-р ик. н Стоян Денчев, проф. Темелкова – ректор на Университета по Телекомуникации и Пощи, професор Тахиров – експерт в областта на историята,проф. Христина Богова -декан на Факултет по библиотекознание и културно наследство, Ибрахим Карахасан Чънар , д-р Ертурул Танръкулу – зам.-кмет на Одрин.
 
Форумът събра елит от учени, студенти и представители на бизнеса от България и Турция, които обменяха идеи и опит с гости от Тракийския университет – Одрин и Истанбулския университет „Боазаджъ“. Събитието привлече вниманието на писатели, общественици и журналисти от двете страни, които споделиха своите анализи за икономическите и историческите връзки между България и Турция.
 
Откриването на форума бе предоставено на Тюркян Тюркер, основател на Българо-Турския Дамски Бизнес Клуб, която подчерта важността на жените в образованието и бизнеса, както и необходимостта от укрепване на връзките между двете страни. Водещ на събитието бе съоснователят на клуба Ивелина Рускова, която е и двигател за развитие на българо-турските отношения през годините.
 
Проф. д-р ик.н Стоян Денчев със своята висока квалификация, професионализъм и ангажираност допринесе в значителна степен за обогатяването на дискусиите и анализите, проведени по време на форума. Неговата експертиза в сферата на икономиката и тясната му връзка с академичната общност създадоха основата за успешно взаимодействие и обмен на знание между участниците.
 
Заместник-кметът на Одрин, г-н Ертурул Танръкулу, сподели възгледи и перспективи, свързани с икономическото и културното сътрудничество между двете страни. Д-р Танръкулу подчерта важността на градовете в този процес, подчертавайки икономическите възможности и тяхната роля за развитие на български и турски региони.
 
Организаторите успяха да създадат подходяща обстановка за събиране и обмен на идеи, а форумът не само създаде условия за укрепване на връзките между България и Турция в областта на бизнеса и образованието, но и създаде платформа за бъдещи инициативи и проекти. Организаторите обещават, че подобни събития ще продължат да се провеждат.